Всередині нас криються потенційні творчі можливості, й ми повинні працювати щосили, щоб розкрити цей потенціал

субота, 20 лютого 2021 р.

ВІТАЄМО! 21 лютого світ відзначає "Міжнародний день рідної мови"

 В  нашому  ліцеї   пройшло  багато  цікавих   заходів  
 присвячених  до " Дня рідної мови ". 
В  ліцеї було проведено конкурси, ігри, цікаві вікторини, квести про рідну мову, читали вірші, співали українською, створювали міні-газети, тематичні уроки.
Наш ліцей №23  ЛЮБИТЬ та  ШАНУЄ  нашу  РІДНУ  УКРАЇНСЬКУ  МОВУ! 
    21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Свято було започатковано у листопаді 1999 року на тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» - звучало у заголовку документа. Міжнародне свято рідної мови відзначається як захист культурної спадщини кожної окремої національності, кожної народності на нашій планеті.
   Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам. Мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.
ЦІКАВІ    ВИСЛОВИ  ВІДОМИХ  УКРАЇНЦІВ :
💬 Найбільше і найдорожче добро кожного народу — це його мова, та жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає І своє давнє життя і свої сподіванки, розум, досвід, почування. (Панас Мирний)
💭 Поки живе мова – житиме й народ, яко національність ... От чому мова завжди має таку велику вагу в національному рухові, от чому ставлять її на перше почесне місце серед головних наших питань. (Іван Огієнко)
💬Як парость виноградної лози, Плекайте мову. Пильно й ненастанно Політь бур’ян. Чистіша від сльози Вона хай буде. Вірно і слухняно Нехай вона щоразу служить вам, Хоч і живе своїм живим життям. (Максим Рильський)
💭 Рідна мова — це музика й малювання. Мова народу, народності чи діаспори — то генетичний код національної культури, запорука самобутності та самозбереження.( В. Овсянико-Куликовський)
💬 Мова – це не просто спосiб спiлкування, а щось бiльш значуще. Мова – це всi глибиннi пласти духовного життя народу, його iсторична пам’ять, найцiннiше надбання вiкiв, мова – це ще й музика, мелодика, фарби, буття, сучасна, художня, iнтелектуальна i мисленнєва дiяльнiсть народу. (Олесь Гончар)
Українська мова Ніжна, мила, світанкова, Ясна, чиста, колискова, Мелодійна, дзвінкотюча, Дивна, радісна, співуча, Лагідна, жива, казкова, Красна, чарівна, шовкова, Найдорожча, добра, власна, Мудра, сонячна, прекрасна, Солов’їна, барвінкова, Українська моя мова.
Знай, бережи, збагачуй велике духовне надбання свого народу – українську мову!

Немає коментарів:

Дописати коментар