Всередині нас криються потенційні творчі можливості, й ми повинні працювати щосили, щоб розкрити цей потенціал

субота, 20 березня 2021 р.

Вітаємо із Всесвітнім днем поезії!

 Здавна красу людської думки несла та передавала у собі поезія… 
Вірші про почуття та переживання людей, красу природи, подвиги героїв, історичні події чи маленькі перемоги…
Всі вони приховують у собі потаємні глибини відчуттів їх автора…

✍Ухвалою ЮНЕСКО було проголошено Всесвітній день поезії — свято, яке відзначається щороку 21 березня. Всесвітній день поезії відзначається і в Україні. У відривному «Українському народному календарі» він уперше з’явився 2004 року.

Поезія -як говориться в рішенні ЮНЕСКО, - може стати відповіддю на найгостріші і найглибші духовні питання сучасної людини, але для цього необхідно привернути до неї широку суспільну увагу. Крім того, Всесвітній день поезії повинен дати можливість ширше заявити про себе невеликим видавництвам, чиїми зусиллями, в основному, доходить до читачів творчість сучасних поетів, літературним клубам, що відроджують одвічну традицію живого поетичного слова”.

Поезія не просто подобається людям, як фільми, музика та інші прояви мистецтва. Поезія може торкнутися душі, може примусити радіти, плакати, може створити дивовижний світ, як і будь-яка література. Але при цьому це справжнє мистецтво. Поети ж не просто римують слова. Вони створюють необхідний ритм, атмосферу, проводять практично ювелірну роботу над кожною літерою. А ті, хто може зробити це в секунди, є справжніми віртуозами, у яких свій особливий спосіб мислення, які бачать світ зовсім іншим. Поезія об'єднує народи, людей, культури, може розтопити холод серця і розпалити вогонь ненависті  або любові.
Щирі вітання зі святом усім любословам, шанувальникам, поціновувачам ПОЕЗІЇ. 
Адже ця Королева художньої літератури – це «струни відчуттів, / це музика Вселенської любові, / Поезія – це скарб усіх віків, / це діамант величиною в Слово!» (Ігор Федчишин).
Митцям слова – натхнення, а нам, читачам нових віршів – про Любов, про Добро, про Мир, про Красу! Бо ж, за будь-якої погоди,   «без свят не можна, хочеться душі» (В. Стус).
«Поезія. Таке коротке і таке змістове слово! Вона і втішить, і пригорне, і приголубить…З поезії стає легше на душі.» вислів поетеси Ліни Костенко, яку вважають найправдивішою поетесою сучасності.

Поезією ми захоплюємося, вивчаємо, презентуємо, бо вона підносить нас духовно,

 збагачує новими відчуттями та своєю неповторністю.... 

Вітаємо  всіх  із Всесвітнім днем поезії!

Немає коментарів:

Дописати коментар